Теодор Кабакчиев със сребро в Xross Challenge 2019

20 Jun 2019

В три поредни дни над 160 ендуро мотористи от 13 държави премериха сили на сръбския форум Xross Challenge 2019 – най-мащабното и предизвикателно състезание по хард ендуро. Надпреварата даде възможност на желаещите да премерят сили в класове: „Профи“, „Експерт“ и „Хоби“. Именно при профитата второто място спечели мотористът на WINBET Теодор Кабакчиев (КТМ). За естеството на състезанието можем да кажем, че представлява силно изпитание за волята, уменията и психиката на състезателите. Началното трасе се състои от 50км навигация през горите, следвани от т.н. Акрапович Супер тест“. Следват 90км навигация в горите на Тара, които трябва да бъдат преодоляни максимално бързо. Финалното трасе представлява нови 50 км, които се определят като малко по-леки, но изпитват техниката и тънките умения на състезателите. За Тео надпреварата завърши повече от добре. През първия ден разликата между него и двукратния шампион Уейд Янг беше около 16 секунди. На затвореното трасе Тео и Матия Зец (Шерко) временно размениха позиции. На финала Тео избра да заложи на силните си страни и умереното каране и заслужено зае втора позиция с разлика от 20 минути с Уейд Янг, който за втора поредна година спечели състезанието. Въпреки трудностите и силната конкуренция Теодор се завърна с почетния сребърен медал. Поздравления на младата ни надежда, нека всички купи и трофеи да са за него! Успех!